tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Ülemus, meie ei sõida: «boikoti» kohta jalgpalli maailmameistrivõistlustele Venemaal

Interneti eestikeelses segmendis on juba kuulda väljaütlemisi vaimus „kes sõidab jalgpalli maailmameistrivõistlustele Venemaale, see on halb inimene“. Arusaadav, et eesti meediaisikud orienteeruvad eelkõige Suurbritannia meediale.

Eesti jalgpallikoondis ei saanud MMi finaalturniirile traditsiooniliselt ja seaduspäraselt, mistõttu Eesti poliitikute viibimine võistluste mängudel tunduks mulle isiklikult üleüldse veidrana. Mitte keegi neist pole seni kuidagi tundnud huvi jalgpalli vastu. Eesti jalgpalli funktsionääride viibimisel on võib-olla mingit mõtet Eesti jalgpalli jaoks, ent pole mingit mõtet maailmameistrivõistluste seisukohalt. Ehk üldiselt Eesti „poliitikutest spordisõbrad“ lihtsalt püüavad uuesti „ronida seebita“ asjasse, millesse nad kuidagi ei puutu.

Inglismaal on jalgpallil oluliselt suurem tähendus rahvuslikuks enesemõistmiseks kui kolmkümmend kolm Theresa May’d ja poolteist tuhat mürgitatud Skripali. Sestap katse „reklaamida“ oma poliitilisi hoiakuid jalgpalli peal on Suurbritannia valitsuse jaoks rohkem kui loomulikud. Kui meenutada eelnevat ajalugu, siis sellist tüüpi katse pole kaugelt esimene ega kümnes. Inglise poliitikud jõudsid juba ära tüüdata isegi rahvuskoondise jalgpallurid ja treeneri. Sestap nad, sõltuvalt oma poliitilistest vaadetest, muutuvad „vahetuskaardiks“.

Maailmameistrivõistlused Venemaal toimuvad. Mõned jalgpalli ametnikud sõidavad sinna, mõned ei sõida. Mõned poliitikud sõidavad sinna, mõned ei sõida. Need, kes ei sõida, juba laususid avalikult, et nad ei sõida. Tahaks küsida: ja mis siis? No ei sõida – siis ei sõida, rohkem kaameraid suunatakse väljakule, mitte mingitele arusaamatutele inimestele tribüünidel.

Kes üldse pöörab tähelepanu sellele, kas mängul viibib tingliku Paraguay president või mitte? Kes üldse teab Inglismaa peamise jalgpalli funktsionääri kohusetäitja perekonnanime, näiteks? Maailmameistrivõistluste ajal on kõik funktsionäärid kokku kõigile sügavalt ükskõik, isegi Venemaa omad. Võib olla, et küünilised fännid taaskord naeravad poliitikute ja ametnike väljaütlemiste üle, sest kui need räägivad spordist, räägivad nad sageli totrusi. Ei sõida? Ongi hea, et ei sõida.

Mis puutub Eesti jalgpalli funktsionääridesse, siis, minu arvates, loobuks nad samuti. Kas Skripali, Süüria või nõukogude okupatsiooni tõttu. Enda arvelt – nii palju, kui soovite. Aga nende rahadega, mida plaaniti visiitidele kulutada, ostaks jalgpalli palle.

Autor — Vladimir Postnikov.

RUS: Начальник, мы не едем: про «бойкот» ЧМ по футболу в России

Загрузка...

Сюжеты