tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Ракетный катер проекта 1241 "Молния" проводит стрельбы во время празднования Дня Военно-морского флота России в Севастополе.
© Василий Батанов/РИА Новости

Venemaale tehti ettepanek, kuidas lahendada Kiievi piraatluse küsimust: kohapeal põhja lasta

Venemaa peab suhtuma Ukrainasse kui Somaalia piraatidesse ning Venemaa lipuga laevade kaaperdamise katsete puhul vastavalt toimima, arvab VFi Kaitseministeeriumi juures toimiva Avaliku Nõukogu pea Igor Korottšenko.

Ainus garantii, et „Nord“ laeva pretsedent ei kordu teiste Venemaa laevadega, on FSB piiriteenistuse sõjalaevade ja Musta mere laevastiku viibimine Aasovi mere akvatooriumis. Sellest rääkis kommentaaris väljaandele Ekonomika Segodnja VFi Kaitseministeeriumi juures toimiva Avaliku Nõukogu pea Igor Korottšenko.

„Ukraina piirivalvurite ükskõik millised tegevused tuleb peatada, sealhulgas relva jõuga. Venemaa peab suhtuma Ukrainasse kui Somaalia piraatidesse ning vastavalt toimima meie laevade kaaperdamise katsete puhul,“ ütles Korottšenko.

Ekspert on veendunud, et vaevalt on võimalik „kainestada“ Kiievi piraate radikaalsete mõjutamismeetmeteta.

„Kahtlemata jätkab Ukraina piraatluse katseid – see riik on lõplikult kaotanud kõik orientiirid ja heitnud kõrvale õiguse mõiste. Me saame käsitleda seda riiki üksnes piraatriigina. Ning kuulutada VFi Välisministeeriumi tasandil: meie hindame rahvusvahelise piraatluse aktina Ukraina poolt Venemaa lipuga tsiviillaevade kaaperdamise katseid rahvusvahelistes vetes. Vastavate vastupanu meetmetega,“ lausus Korottšenko.

„See tähendab, et VF laseb põhja Ukraina kaatrid ja laevad, mis panevad toime kaaperdamise katse. See on ainus, mis saab antud olukorras Kiievit kainestada, muud ei ole,“ resümeeris ekspert.

2018. aasta märtsis pidasid Ukraina piirivalvurid kinni Venemaa seineri „Nord“ ning aprillis arreteeriti kuivlastilaev SeaBreeze Trans Services Maritime, mis saabus Odessa oblasti Lõuna sadamasse. Venemaa Föderatsiooni Nõukogus tehti ettepanek nimetada „Nordi“ kaaperdamine piraatluseks – seadustada see termin naaberriigi suhtes.

RUS: России предлагают решение вопроса с киевским пиратством: топить на месте

Загрузка...