tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Владимир Путин
© Алексей Никольский/РИА Новости

Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia elanikud nimetasid Putini tugevaimaks liidriks

Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia elanikud nimetasid Venemaa Föderatsiooni presidendi Vladimir Putini maailma tugevaimaks liidriks.

Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia elanikud nimetasid Venemaa Föderatsiooni presidendi Vladimir Putini maailma tugevaimaks liidriks. Küsitlus viidi läbi Sputnik.Arvamused projekti raames avaliku arvamuse uuringufirma Ifop poolt teabeagentuurile ja raadiole Sputnik.

Küsitluse esikohal on Vladimir Putin — kolmandik sakslastest (34%), prantslastest (34%) ja itaallastest (38%) peavad teda praegu maailma tugevamaks liidriks. Teine oli Donald Trump — 25% prantslastest, 27% sakslastest ja 29% itaallastest näevad tugevaima juhina teda. Ainult USA-s ja Ühendkuningriigis ei suutnud Venemaa president võita — nendes riikides peetakse tugevaimaks presidendiks Trumpi — 43% ameeriklastest ja 33% brittidest, Putinit peab seal tugevaimaks vastavalt 23% ja 26%. Kolmas koht läks Hiina riigipea Xi Jinping'ile — 17% elanikkonnast Prantsusmaal, 19% Saksamaal, 13% Itaalias, 9% Suurbritannias ja 4% USA's peavad maailma tugevamaks riigipeaks teda.

Prantsusmaal, Saksamaal ja Suurbritannias nimetasid tugevaimaks riigipeaks Venemaa presidenti sagedamini naised. Küsitlus viidi läbi 22.–27. märtsini Prantsusmaa vanima avaliku arvamuse küsitlusfirma Ifop poolt. Osavõtjaid vanusega 18 aastast ja enam oli 5029 – Prantsusmaalt, Saksamaalt, Itaaliast, Suurbritanniast ja USA-st. Maksimaalne valimi viga 95% tõenäosuse juures moodustab 3.1%.

Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitus 2015. aasta jaanuaris. Projektis osalevad partneritena tuntud uuringufirmad Populus, Ifop ja forsa. Projekti Sputnik.Arvamused raames korraldatakse Euroopas ja USA-s regulaarselt avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsetel sotsiaalsetel ja poliitilistel teemadel.

Sputnik on teabeagentuur ja raadio multimeediaesindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Sputnik Eesti alustas tööd 2016. aasta veebruaris ja kuulub siinsete ühiskondlik-poliitiliste võrguväljaannete esiviisikusse. Sputnik Eesti on rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik, mille multimeedia teabeesinduse asuvad kümnetes riikides, allüksus. Sputnik haldab võrgulehti, mis ilmuvad rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

RUS: Немцы, французы и итальянцы о Путине: самый сильный лидер в мире

Загрузка...