tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Цветы на Воинском кладбище в Таллине
© BaltNews.ee

Eestis anti start lastejoonistuste konkursile «Kedagi pole unustatud, midagi ei unustata!»

Konkursi „Kedagi pole unustatud, midagi ei unustata!“ eesmärgiks on edasi anda noorele põlvkonnale ajaloolist mälu, pühendada tähelepanu ja osutada moraalset toetust Teise maailmasõja veteranidele, kes näitasid mehisust ja kangelaslikkust rasketel sõja-aastatel, arendada lastel huvi oma perekonna ja lähedaste ajaloolise mineviku vastu.

Teisest Maailmasõjast OsavõtjateTallinna Ühing ja ühing „Suures Isamaasõjas osalenute järeltulijad“ kuulutasid välja lastejoonistuste konkursi „Kedagi pole unustatud, midagi ei unustata!“. Konkurss kestab 5. juunini 2018 kaasa arvatud ning sellel saavad osaleda lapsed vanuses 5 kuni 14 aastat. Mullusele konkursile esitati laste tööd Tallinnast, Maardust, Paldiskist, Sillamäelt, Kallastelt, Narvast. Konkursist osavõtjatele anti diplomid, raamatud, aga auhinnakohtade võitjatele – haruldased väljaanded, professionaalsed komplektid kunstnike jaoks (värvid ja joonistusalbumid).

Konkursi eesmärgiks on edasi anda noorele põlvkonnale ajaloolist mälu, pühendada tähelepanu ja osutada moraalset toetust Teise maailmasõja veteranidele, kes näitasid mehisust ja kangelaslikkust rasketel sõja-aastatel, arendada lastes huvi oma perekonna ja lähedaste ajaloolise mineviku vastu. Konkursile võetakse mistahes maalikunsti või graafika tehnikas paberil või kartongi alusel tehtud töid, mis on seotud Teise maailmasõja sündmustega, 9. mai tähistamise temaatikaga igas peres. Töö pöördele on vaja märkida oma andmed: autori ees- ja perenimi, vanus, klass, õppeasutuse nimetus ja kindlasti telefoninumber.

Žürii liikmete seas: kunstnik ja ikoonimaalija Sergei Minin; fotograaf Žanna Sokolova; sõjaveteran, kunstnik ja aviaator, kes kaitses liitlaste Põhja konvoisid Juri Sabantsev. Mitmeaastase traditsiooni kohaselt on žürii esinaiseks Anastassia Mälson. Konkursi koordinaator Tatjana Sokolova tegeleb konkursi üldkorraldusküsimuste lahendamisega.

Žürii võtab tulemused kokku ja valib parimad tööd, mille järel kutsutakse parimate tööde autorid koos nende vanematega pidulikule auhindade jagamise tseremooniale, kus kuulutatakse välja lastejoonistuste konkursi noorte laureaatide nimed. Konkursil osalejatele antakse mälestusdiplomid, võitjatele – auhinnad.

Auhinnakohad valitakse järgmistes vanusekategooriates: 5–7 aastat, 8–11 aastat, 12–14 aastat.  Igas vanusekategoorias valitakse kolm parimat autorit.

Oma tööd märkega „Lastejoonistuste konkurss“ saab saata postiga aadressile: Tallinn 10111, Mere pst 5, tuba 220. Ärge unustage kirjutada oma kontaktandmeid. Samuti saab oma töö 9. mail tuua Tallinna Kaitseväe kalmistu peasissepääsu juurde paigaldatud telki.

RUS: В Эстонии дан старт конкурсу детского рисунка «Никто не забыт! Ничто не забыто!»

Загрузка...