tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Vologda moos saab 2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste ametlikuks desserdiks

Vologda moos sai 2018. aasta FIFA jalgpalli maailmameistrivõistluste ametlikuks desserdiks. Lähiajal tarnitakse see ökoloogiliselt puhas maiustus igasse 11 linna, mis võtavad vastu maailmameistrivõistlusi.

Vaarika-, pohla- ja jõhvikamoosi ning veel mitut sorti moosi saavad maitsta Venemaal jalgpalli maailmameistrivõistlustel osalejad ja MMi külalised. Moos on naturaalne, ökoloogiliselt puhas ja sisaldab miinimumi suhkrut. Maitsva desserdiga purkide partiisid valmistab kombinaat Vologdas juba praegu. Linnadesse-osalejatesse saadetakse tooteid juba lähipäevil. Üksikasjalikumalt uuris asja OTR korrespondent Jekaterina Jakunova.

Tuhat liitrit vaarikamoosi valatakse purkidesse vaid ühe tunniga. Peale nende steriliseerimist, jahutamist ja pakendamist saadetakse neid Venemaa 11 linna, kus toimuvad sel suvel jalgpalli maailmameistrivõistluste mängud.

Moos on traditsiooniline vene toode, mida ei valitud osalejate ja külaliste jaoks desserdiks välja juhuslikult, arvab ettevõtte tehnoloog Marina Vološina. Konserveeritud marjad ei ole üksnes maitsev, vaid ka kasulik toode. „Meie moosis on esikohal marjad, mis tähendab, et marju pannakse selle sisse rohkem kui suhkrut. Pohla-, jõhvikamoos, milles on rohkem C vitamiini, mustsõstramoos ning samuti mustika oma, et silmad hästi näeksid,“ räägib tehnoloog Marina Vološina.

Vologda moos võitis oodatult maiustuste tarnimise konkursi, arvavad kombinaadi töötajad. Vologda ümber on palju metsi ja soid, hooajaga jõuab kombinaat tagada endale terveks aastaks ökoloogiliselt puhta loodusliku tooraine. „Mustikad, pohlad, jõhvikad – neid tarnivad meile tavalised külades elavad inimesed, kes koguvad neid ise ja toovad vastuvõtupunkti. Kui meil ei ole piisavalt, siis ostame Komi Vabariigist, Permi kraist, Kostroma oblastist,“ rääkis tooraine ja kokkuostude osakonna juht Aleksandr Savin.

Peale kohalike marjade kasutab tehas ka oblastisse sissetoodud puuvilju – aprikoose ja virsikuid, mida tuuakse Venemaa lõunaregioonidest ja Abhaasiast. Kõigepealt paigutatakse need šokikülmutamise kambritesse ning seejärel viiakse lattu-külmikusse, kus nad jäävad oma aega ootama. Konkursi tingimustel peavad vologdalased maailmameistrivõistlusteks valmistama enam kui sada tonni vaarika-, aprikoosi- ja maasikamoosi. Selleks, et toodang jõuaks Vologdast kaugel asuvatesse Kaliningradi, Samarasse ja Sotši, lähevad esimesed furgoonid teele juba mõne päeva pärast.

RUS: Вологодское варенье станет официальным десертом ЧМ-2018

Загрузка...

Сюжеты