tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Марш "За свободу слова" на Крещатике в Киеве (2013 г.)
© Алексей Куденко/РИА Новости

Kiiev blokeerib MIA Rossija Segodnja ja RIA Novosti Ukraina saidid

MIA Rossija Segodnja peadirektor Dmitri Kiseljov nentis, et Ukraina võimude tegevused on Kiievi režiimi jõuetuse näitaja.

Ukraina võimud panid MIA Rossija Segodnja ja RIA Novosti Ukraina sanktsioonide nimekirja, teatas neljapäeval RIA Novosti. Agentuuride aktivad riigis blokeeritakse. Samuti on antud korraldus Ukraina internetiühenduse pakkujatele piirata ligipääs saitidele Россиясегодня.рф, Sputniknews.com, Ria.ru, Rsport.ria.ru, 1prime.ru, Realty.ria.ru ja rian.com.ua.

MIA Rossija Segodnja peadirektor Dmitri Kiseljov nentis, et Ukraina võimude tegevused on Kiievi režiimi jõuetuse näitaja, režiimi, „mis sai võimule verise riigipöörde tulemusel ning ei saanud hakkama kaasaegsete demokraatia kaanonite järgi normaalse elu korraldamisega“.

„Sel ei jää üle midagi muud, kui kiusata oma kodanikke, kiusata ajakirjanikke, kiusata sõnavabadust, keelata austatud väljaandeid ja tõenäoliselt viia asja meediaruumi puhastamiseni niinimetatud presidendi valimiste lävel,“ lisas Kiseljov.

Riigiduumas nimetati Kiievi sellist sammu „tsensuuri aktiks“, rõhutades, et tõstatavad selle teema rahvusvahelistes organisatsioonides.

„Nagu te näete, eurooplased ei kiirusta eriti reageerima ja osutama mõju Ukrainale, lähtudes sellest praktikast, mida me näeme, mis järgnes pärast selle üksuse juhi aresti Ukrainas. Arvan, et see ikkagi ei pea meid peatama,“ lausus komitee SRÜ asjus juht Leonid Kalašnikov.

Riigiduuma rahvusvaheliste asjade komitee liige Anton Morozov märkis, et MIA Rossija Segodnja ja RIA Novosti Ukraina agentuuri blokeerimine võib saada aluseks sanktsioonide kehtestamiseks Kiievi suhtes.

Tema sõnul „see on selle üldtunnustatud maailma normi, mis sätestab, et massiteabevahendid saavad kasutada vabadust oma töös, oma professionaalses tegevuses, järjekordne rikkumine“.

Föderatsiooninõukogus otsustati, et Moskva peab pöörduma rahvusvahelistesse struktuuridesse avaldusega Kiievi poolt Venemaa meediale osutatava surve lubamatuse kohta.

RUS: Киев заблокирует сайты МИА «Россия сегодня» и РИА Новости Украина

Загрузка...

Сюжеты