tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Министр здравоохранения Российской Федерации Вероника Скворцова
© Сергей Гунеев/РИА Новости

VFi Tervishoiuministeeriumi juht lubas jätta venemaalastele tasuta meditsiini

Venemaa tervishoiuminister Veronika Skvortsova lubas jätta venemaalastele tasuta meditsiini ja väljendas arvamust, et perspektiivis tuleb lõpetada selle jagamine riiklikuks ja erameditsiiniks.

VFi Tervishoiuministeeriumi juht Veronika Skvortsova kinnitas, et riigis jääb alles tasuta meditsiin, teatab ajaleht Izvestija. Minister esitas oma lubaduse neljapäeval Peterburi Rahvusvahelisel Majandusfoorumil 2018 sessioonil „Tuleviku meditsiini vektorid: kes hakkab ravima inimest 30 aasta pärast?“

„Me ei taha üldse jagada meditsiini era- ja riiklikuks meditsiiniks. Meie jaoks on väga tähtis, et iga mängija, kes soovib töötada riiklikuks tervishoius, vastaks nõuetele meditsiiniteenuste saadavuse ja kvaliteedi järgi,“ ütles Skvortsova.

Ministri sõnul on riik huvitatud selles, et omaniku funktsioone täidaks erafirmad, kes uuendavad taristut. Ta selgitas, et tasumine meditsiinilise abi eest hakkab olema ainsaks riigiallikaks – eelarvevälise kohustusliku ravikindlustuse fondis õiglastel ja kokkuarvutatud tariifide alustel.

„Elanikkond ei hakka maksma, meditsiin jääb tasuta abiks, vaatamata erasegmendi arengule. Vaat seda ma tahan rõhutada,“ resümeeris tervishoiuminister.

Veebruari alguses teatas meedia kohustusliku ravikindlustuse kulude võimalikust üleandmisest kindlustusfirmadele. Eksperimendi kujul plaanitakse muuta kohustusliku ravikindlustuse süsteemi mõnes pilootregioonis.

Peterburi Rahvusvaheline Majandusfoorum toimub 24.–26. mail. Ürituse moto – „Luues Usaldusmajandust“.

RUS: Глава Минздрава РФ обещает оставить россиянам бесплатную медицину

Загрузка...

Сюжеты